Modelowanie plazmy metodami Particle-in-Cell Monte Carlo: sondy Langmuir'a w plazmie na potrzeby badań silników jonowych, analizy oddziaływań plazma-ścianka silnika i wynikający z tego proces niszczenia ścianki, wyznaczanie numeryczne współczynników transportu dla elektronów w gazach.
Badania nad cienkimi warstwami, m.in. tlenku tytanu i cynku (TiO2, ZnO) otrzymywanego metodą napylania laserowego (Pulsed Laser Deposition).
Warstwy ZnO z uwagi na swoje własności optyczno-elektryczne znajdują m.in. zastosowanie jako przezroczyste elektrody w ogniwach fotowoltaicznych. Cechują się one wysoką transparencją w zakresie światła widzialnego oraz wysoką przewodnością elektryczną.
Optymalizacja sprzętowo-kosztowa układów zasilania typu off-grid wykorzystujących urządzenia energii odnawialnej (turbiny wiatrowe, ogniwa fotowoltaiczne).
Badania prowadzone są w oparciu o symulację numeryczną wykorzystująca metodę godzinową.
Badania nad układem kolektorów słonecznych z pompą obiegową prądu stałego zasilaną bezpośrednio z ogniwa fotowoltaicznego.
Badania te są prowadzone we współpracy z Politechniką Gdańską. Takie rozwiązanie stosowane w małych instalacjach przygotowania c.w.u. gwarantują pełną niezależność systemu (układ nie wymaga podłączenia do zewnętrznej sieci elektroenergetycznej).
Badania i rozwój laserów diodowych oraz ich zastosowań.
Celem tych prac jest rozwój laserów diodowych z wyjściem światłowodowym dla wzbudzania laserów światłowodowych jak i zastosowań medycznych (m.in. w dermatologii i chirurgii).