PL
EN

Emerytowani Pracownicy

Mariusz Józef Szymaniak
Mariusz Józef Szymaniak
 • Informacje szczegółowe
  Zakład/Dział:
  O5/Z1 - Emerytowani Pracownicy
  Tytuł/Stopień Naukowy:
  dr inż.
  Stanowisko:
  Adiunkt
  Dane kontaktowe
  Telefon:
  +48 58 5225 106
  Email:
  Pokój:
  F 424
 • Dane osobiste

  Urodził się w 1977 roku w Brodnicy. Jest absolwentem Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. W 2001 roku rozpoczął pracę w Instytucie Maszyn Przepływowych PAN, gdzie w 2007 roku uzyskał stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn, specjalność cieplne maszyny wirnikowe.

  Jego główne zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia badawcze energetyki konwencjonalnej, cieplne maszyny wirnikowe, metody obliczeniowe w mechanice płynów, modelowanie numeryczne przepływu i wymiany ciepła w maszynach wirnikowych, układy łopatkowe turbin pracujących w zmiennych obciążeniach, układy zasilania i regeneracji turbin a także przecieki i uszczelnienia nadłopatkowe.

  Jest autorem i współautorem ponad 20 publikacji w czasopismach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz w materiałach konferencyjnych. Występował na ponad 10 konferencjach w kraju i zagranicą. Jest współautorem ponad 40 prac i opracowań dla odbiorców z przemysłu. Zrealizował własny projekt badawczy MNiSzW.

  Hobby – turystyka, muzyka, wyścigi motocyklowe.

 
DO GÓRY